Soutěže

Mimořádně pro Prehistoricworld

10. září 2011 v 22:35
Jelikož se nejspíš Prehistoricworld zúčastnil ,když jsem pracoval na vyhlášení této soutěže, tak mu jeho odpovědi uznávám a stejně jako Deinonychovi mu přiděluji 2 místo!..gratuluji!! Špatné odpovědi byli: 5)- to jsi nenapsal ,asi sis této otázky nevšiml :-D Proto získáváš 19 bodů! Jinak dokonce i na tu 10) otázku jsi napsal správnou odpověď. Ještě jednou gratulace. Zde máš diplom!

Vyhodnocení soutěže- Pravěký testík

10. září 2011 v 12:02
Na třetím místě se umístil...Betaraptor ,dosáhl 18 bodů!- gratulace pro něj. Ten věděl všechny otázky kromě dvou a to byly: 5) napsal jsi ptakopánví, ale byl to plazopánví a za 10) jsi volil d., však správná odpověď byla za a)., protože Cetotherium bylo malé zvíře vážilo pouhé 2 tuny a na délku jen 4 metry. Zde máš diplom!


Na druhém místě se umístil.....deinonych dosáhl 19 bodů!- gratulace pro něj. Deinonych odpověděl na všechny otázky dobře ,kromě 10) to už jak víte mělo být zvoleno za a). Ještě jednou hratuluji, zde máš diplom!


A konečně na prvním místě!..HAAS dosáhl 19,5 bodů!- gratulace pro něj. Asi se ptáte jak může mít půl bodu. No zkrátka Já rád ocením, tedy i to ,že se snažil k tomu něco připsat ,že se chtěl podělit se svými vědomostmi, jako to napsal u Allosaura nebo té fosilie protoceratopse a velociraptora. Za to jsem mu udělil půl bodu. Špatně si odpověděl pouze jednou a to za 10)- mimochodem jako všichni :-D. Zde máš svůj diplom!

Pravěký testík

9. září 2011 v 16:44
Pravidla soutěže už znáte. Otázek je 10 ,ale nejvyšší počet bodů je 20- za každou správně zodpovězenou otázku budou přičteny 2 body. Připravte se, první otázka je tu!
1) Do jaké čeledi patřil Barosaurus?
a- do čeledi Cetiosauridae
b- do čeledi Omeisauridae
c- do čeledi Diplodocidae
2) Jakého dinosaura si představíš pod pojmem ''král všech dinosaurů''?
a- Stegosaura
b- Caudipteryxe
c- Tyrannosaura rexe
d- Iguanodona
3) Kdo byl Acanthopholis?
a- ankylosaur
b- ceratopsid
4) Uhodneš o čem píšu? Jedním z nejslavnějších fosilních nálezů jsou kostry ......a........zaklíněné do sebe při souboji, v němž oba zahynuli. Tito dva dinosauři spolu ''bojovali'' více než 75 milionů let. Tento unikát našli vědci v roce 1971 v poušti Gobi.
5) Dinosauři se dělí na dvě skupiny: plazopánvé a ptakopánvé ,do které z nich patřil Megalosaurus?
6) Jaký dinosaurus je někdy zvaný jako ''Big All'' neboli Velký Al?
7) Basilosaurus žil zhruba před 40-35 miliony lety v tropických mořích, měřil na délku 20 až 25 metrů a vážil asi 11 tun. Jeho jméno v překladu znamená ''král ještěrů'' přestože to byl kytovec ,tak proč mu ho vědci dali?
a-protože si zpočátku lidé mysleli, že to byl mořský had. Později se však zjistilo ,že to byla primitivní velryba. Ale jméno jí už zůstalo.
b- protože vědci zprvu nevěděli kdy vlastně žil. Pak usoudili ,že se nejspíš bude jednat o příbuzného krokodýlu zvaném Deinosuchus. Však po důkladném bádání zjistili ,že délka a hmotnost se k sobě vůbec nehodí a až po několika letech teprve zjistili ,co je vlastně Basilosaurus zač.
8) Alphadon žil pravděpodobně na stromech před 70 miliony lety na území Severní ameriky. Vážil 300 kg, délka činila 30 centimetrů a patřil do řádu vačnatců. Měl velké uši. Živil se hmyzem, ovocem, drobnými živočichy. Je to pravda?
a- ano
b- ne
c- toto zvíře je vymyšlené
9) Platybelodon se živil masem, zejména zvířetem Mesohippus. Byla to dravá šelma z Oligocénu žijící v severní americe. Měl protáhlou lebku a ostré zuby. Je to pravda?
a- ano je to pravda
b- název zvířete existuje, ale to co se o něm píše je nepravdivé. Bylo býložravé a živilo se měkkým vodním rostlinstvem. Byl to chobotnatec s lopatovitým uspořádáním dolních klů. Žil v miocénu takřka po celým světě. Chobot byl mimořádně široký. Vážil 4-5 tun.
10) Cetotherium bylo vodní zvíře ,jak bylo dlouhé a kolik vážilo?
a- 4 metry- 2 tuny
b-12 metrů- 5,7 tun
c-5 metrů- 4 tuny
d- 7až8 metrů, 10 tun
Tohle zvíře na obrázku je právě Cetotherium.↓

Vyhodnocení soutěže- ''Dino kvíz''

6. září 2011 v 19:17
Ačkoliv se zúčastnil jen jeden soutěžící ,tak je jasné ,že má zajištěné první místo. Získal 10 bodů z 12 ,ale že se zúšastnil jen on tak získává první místo! GRATULUJI :)!!
Špatně zodpovězené otázky byly: 6) To jsi nevěděl byl to Heterodontosaurus. Za 7) jsi napsal Velociraptora ,ale byl to Herrerasaurus. Ještě jednou gratuluji k prvnímu místu!
Zde máš právem zasloužený diplom!

Soutěž ''Dino-kvíz''

4. září 2011 v 13:35
Pravidla soutěže: Svoje odpovědi dávejte do komentářů pod soutěž. Prosím aby jste se soustředili jen na svoje odpovědi a neopisovali je od ostatních. Vaše odpověď může být správná ,ale ta opsaná špatná. Přihlásit se může každý. Nemusíte mi pod toto psát ,že se hlásíte napiště rovnou své odpovědi. Za každou správnou odpověď bude přičten jeden bod. Za špatnou odpověď zase naopak jeden bod ubrán. Otázek je 12 takže maximální počet bodů je 12.

1) Jaký z těchto teropodů z čeledi Ornithomimidae je nejtěžší?
a- Gallimimus
b- Ornithomimus
c- Struthiomimus
d- ani jedna váha těchto jedinců se nezjistila
2)Hesperornis žil zhruba před 75 miliony lety ,co byl vlastně zač?
a- Byl to teropod pocházející z rodiny Abelisauridae živící se styracosaury.
b- Byl to vodní pták obývající mořská pobřeží živící se rybami a olihněmi.
c- Byl to malý pterosaurus u kterého nebylo zjištěno čím se živí.
3)Kdo se mohl z těchto čtyř teropodů potkat se stegosaurem?
a- Tyrannosaurus
b- Xuanhanosaurus
c- Compsognathus
d- Allosaurus
4) Jaký dinosaurus žil v severní Americe?
a- Spinosaurus
b- Carnotaurus
c- Gasosaurus
d- Piatnitzkysaurus
e- Megalosaurus
f- Coelophysis
5) Komu patří význam jména ''šeredný ještěr''?
6) Uhádneš dinosaura podle nápověd?
Tento ornitopod žil ve spodní juře na území jižní Afriky. Na délku měřil 1,2 metru a vážil 19 kg. Patřil mezi ptakopánvé dinosaury. Roku 1962 ho popsali Crompton a Charing. Živil se listy, hlízy a možná i hmyzem. Jeho fosilie se našla v jílu. Měl rohovitý zobák a dlouhý ocas pro udržoáví rovnováhy při běhu.
7) Poznáš co je na obrázku za dinosaura?
8) Myslím si dinosaura- teropoda jehož jméno začíná na písmeno ''D''. Sedmé písmenko je ''y'' a poslední slabika je ''us''.
9) Myslím si dinosaura- ceratopse u kterého byla v roce 1998 rekonstruována lebka ,ta byla přes tři metry dlouhá. Tím překonal předchozího rekordmana, ceratopsida rodu Torosaurus , jehož nejdelší lebka měřila asi 2,6 metru. Mimochodem tento ceratops má ze všech suchozemských zvířat a i dinosaurů nejdelší lebku.
10) Ceratosaurus je nádherný teropod. Co má na nose? a jak byl dlouhý?
a-peří,7-8 metrů
b-roh, 5-6 metrů
c- nic tam nemá, 9-12 metrů
11) Jakým druhem potravy se živili sauropodi?
a- rostlinnou
b-hmyzí
c- masitou
12) Jak se jmenují kameny ,které polykali sauropodi?
 
 

Reklama